Najbolji teniser sveta u četvrtfinalu Indijan Velsa

14.3.2013.
9:52
VOYO logo

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u červrtfinale ATP turnira Masters serije 1000 u Indijan Velsu, pošto je savladao Amerikanca Sema Kverija sa 2:0 (6:0, 7:6).

Protivnik našem teniseru u borbi za polufinale biće Francuz Žo-Vilfred Conga koji je bio bolji u tri seta od Kanađanina Miloša Raonića (4:6, 7:5, 6:4).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Već na startu duela Đoković pravi brejk, a potom bez izbgubljenog poena na svoj servis stiže do prednosti. I naredni gem je pripao najboljem teniseru sveta za dubli brejk, ali se tu nije zaustavio, već je do kraja seta još jednom oduzeo servis Amerikancu za više nego ubedljivih 6:0.

U drugom setu Kveri konačno dolazi do prvih gemova, ali je popustio u petom kada Đoković stiže do 3:2. Ipak, Amerikanac vraća brejk za izjendačenje. Do kraja ovog dela igre nije bilo brejkova, iako je Novak propustio nekoliko prilika, i set je otišao u taj-brejk. U dodatnom gemu nije bilo neizvesnosti pošto je Đoković sa 8:6 overio plasman u četvrtfinale Indijan Velsa.