EURONOGOMET / Liverpool na nevjerojatan način prokockao pobjedu, Barcelona slavljem opet izbila na drugo mjesto

Image

Uzbudljivi susreti

13.5.2024.
23:13
profimedia
VOYO logo

U posljednjem susretu 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa i Liverpool su odigrali 3-3, nakon što je domaćin zabio dva gola u samoj završnici susreta.

Image
ODLIČNE VIJESTI /

Budimir se oporavio od ozljede i već trenira sa suigračima

Image

Gosti su vodili 1-0, imali su i 3-1, no Villa je s dva gola u samoj završnici susreta uspjela izboriti važan bod u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Redsi su poveli već u drugoj minuti nakon autogola Villina vratara Emiliana Martineza. Harvey Elliot je ubacio loptu s desne strane, argentinski vratar je pokušao uhvatiti loptu, ali nije uspio, već je nespretno gurnuo u vlastitu mrežu.

Domaćin je vrlo brzo izjednačio, u 12. minuti je Youri Tielemans pogodio za 1-1. Cody Gakpo je u 23. minuti doveo Liverpool do nove prednosti, da bi Jarell Quansah u 48. minuti zabio i treći gol za goste.

Šok za Kloppa i društvo

Međutim, Villa je u samoj završnici utakmice uspjela izboriti remi, a oba gola zabio je Jhon Duran. Kolumbijski napadač je u 85. minuti smanjio na 2-3, a tri minute kasnije pogodio za 3-3.

Liverpool je treći sa 79 bodova, dok je Villa četvrta sa 68 bodova, pet više od Tottenhama u borbi za Ligu prvaka. No, Spursi imaju i susret manje.

Na vrhu su Arsenal sa 86 bodova i Manchester City s bodom manje, ali i susretom manje.

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugu poziciju Primere, nakon što su u susretu 35. kola pobijedili Real Sociedad sa 2-0.

Golove u Barcinoj pobjedi postigli su Lamine Yamal u 40. minuti, te Raphinha iz kaznenog udarca u trećoj minuti nadoknade.

Barcelona je sada druga sa 76 bodova, bodom više od Girone na trećem mjestu. Real Sociedad je ostao na sedmoj poziciji sa 54 boda.

Na vrhu je prvak Real Madrid sa 90 bodova.